סיכום שבועי של פעילות סיוע לתושבי הדרום והחיילים

סיכום השבוע לפעילות חסדי נעמי

עמותת חסדי נעמי פעלה השבוע במספר משורים במקביל. פרויקטים מבורכים ופעילותה הענפה של העמותה נערכו השבוע למען אוכלוסיות רבות ותמיכה בהן. פעילות חסדי נעמי השבוע כללה חלוקת ערכות ממתקים מיוחדות לחיילים, חלוקת תהילים, סיוע לקשישים ולניצולי שואה בסלי מזון, קבלת תרומות נדיבות והפעלת מערך מתנדבים רחב.

 

חלוקת חבילות מזון לתושבי הדרום

כחלק מהפרויקט של חסדי נעמי לתמיכה במשפחות הדרום נערך אירוע חשוב ומרגש בעיר אשקלון. שם עמותת חסדי נעמי ערכה חלוקה של סלי מזון עד לפתח ביתם של קשישים וניצולי שואה.

המצב הבטחוני באשקלון מורכב וקשה בעקבות מלחמת חרבות ברזל.  משפחות ותושבים רבים עזבו את העיר, חלקם מי שפונו ויש רבים גם שנשארו בביתם. קשישים וניצולי שואה שנשארו באשקלון מתקשים לרכוש מוצרי מזון לביתם ונשארים ללא אוכל. המצב הביטחוני לא מאפשר להם לצאת מהבית וללכת לקניות. 

חסדי נעמי קיבלה אלפי קריאות לסיוע מהתושבים בגיל השלישי באשקלון. מאות פניות של ניצולי שואה וקשישים שזועקים לסיוע במוצרי מזון בסיסיים. חסדי נעמי גייסה את הצוות שלה ויחד הם נסעו לעיר הדרומית, אשקלון,  לחלוקת חבילות מזון עבור אותם הקשישים וניצולי השואה. מתנדבים, בני נוער מהעיר, לקחו חלק בפעילות והגיעו לסייע לחלק את סלי המזון עד לפתח ביתם של התושבים. לאותה החלוקה הגיעה ממלאת המקום של ראש עיריית אשקלון, סופיה ביילין. היא בירכה את חסדי נעמי והודתה על פעילותם החשובה והסיוע שהעניקו לתושבי העיר הקשישים.

מחזקים את חיילי צהל

לחסדי נעמי פרויקט ייעודי לחיזוק החיילים והרמת רוחם. בפרויקט זה חסדי נעמי מחלקים מוצרים שונים לחיילים ותווי קניה על מנת לעזור ולשמח אותם. כחלק מפרויקט זה העמותה עורכת שיתופי פעולה עם חברות שונות ומקבלת תרומות לחלוקה עבור החיילים.

חסדי נעמי קיבלו פניה עם בקשת סיוע מבסיס צהל. החיילים ביקשו מהעמותה מכונת כביסה עבור חיילי הבסיס שמגיעים לשם להתרעננות לפני ואחרי פעילות מבצעית.
 
חסדי נעמי מיד נענו לבקשה, צוות העמותה הגיע לבסיס עם מכונת כביסה, מייבש כביסה, קרש גיהוץ, מגהץ, מרככי כביסה, ג'ל כביסה, מוצרי היגיינה, הלבשה תחתונה, גרביים ועוד. הכל נעשה על מנת לשמח ולחזק את החיילים שנמצאים בחזית. 
 
חלק גדול מהחיילים לא היו בבית מעל לחודש ימים ונאלצו ללבוש מדים מלוכלכים. לכן כשחסדי נעמי הגיעו עם כל הציוד הם הודו לעמותה מעומק הלב, החיילים מאוד שמחו לקבל את כל הפינוקים והתרגשו מהמענה המהיר ותשומת הלב.

לאחרונה נערך שיתוף פעולה מיוחד עם חברת SWEATWEAT, עמותת חסדי נעמי חילקה חבילות ממתקים מיוחדות לחיילים השומרים על ביטחון המדינה. חסדי נעמי קיבלו תרומה מבורכת מהחברה ודאגו לחלק אותם לחיילי צה"ל בבסיסים השונים ובמחסומים. הערכות החילו חטיפים, ממתקים מיוחדים מסטיקים ועוד. בנוסף חסדי נעמי צירפו לכל מארז פיטום הקטורת לשמירה והצלחת החיילים. החיילים לא רק נהנו מטעם מתוק, אלא גם קיבלו ביטוי להערכתם על פעילותם החשובה.

חסדי נעמי ממשיכים לחלק תהילים וערכות שונות ומפנקות לחיילים על מנת לתת להם תחושת בטחון והערכה שהעם תמיד לצידם. 
שקופית קודמת
שקופית הבאה

ניחום אבלים על ידי צוות חסדי נעמי

העמותה יזמה פרויקט רגיש ומיוחד עבור המשפחות האבלות. במסגרת פרויקט זה מתנדבים וצוות העמותה עורכים ניחומים במשפחות האבלות. מטרת הפרויקט היא לחזק ולתמוך במשפחות אשר איבדו את היקר להם מכל.

גם השבוע צוות חסדי נעמי הגיע לביתם של משפחות אבלות. בכל ניחום אבלים הצוות מגיע עם שתייה קלה, מבחר עוגות ועוגיות, מגשי ברכות ותהילים לעילוי נשמת. במהלך השבוע הגיע צוות חסדי נעמי למשפחות ברחבי הארץ, בירושלים, טבריה, רעננה, חולון ועוד. 

הצוותים שמגיעים לביקורי האבלים מספרים בכל פעם מחדש: "הגענו לחזק ויצאנו מחוזקים".  

מתנדבים בחסדי נעמי

במהלך השבוע פקדו את סניפיה של העמותה מאות מתנדבים. היו מתנדבים רבים בסניף ירושלים של חסדי נעמי, היו גם בבת ים ובסניף טבריה. היו גם מתנדבים שסייעו בחלוקת סלי המזון, איסוף מוצרים ועוד. המתנדבים לקחו חלק בפרויקטים השונים של העמותה וסייעו במרץ בכל מה שצריך להצלחת הפרויקט.

 

בסניפי החלוקה המתנדבים סייעו רבות במיון ואריזות מבחר רחב של פירות וירקות טריים, אריזת סלי מזון להפצה ותמיכה בכל דבר הנדרש בסניפים. מתנדבים עם רכבים סייעו בהובלת חבילות המזון עד לביתם של משפחות לא ניידות שהזדקקו לסיוע. כל מאות המתנדבים שלקחו חלק בפעילות חסדי נעמי השבוע עשו זאת מתוך תחושת שליחות ונתינה.

תרומות מבורכות לחסדי נעמי

חסדי נעמי מחלקים טונות של מוצרי מזון. הפירות והירקות זה תרומות נדיבות של חקלאי ישראל שתורמים לחסדי נעמי על מנת לחלק ולסייע לאוכלוסיות החלושות. העמותה מקבלת  מגוון עצום של פירות וירקות טריים שמופנים להפצה בכל הסניפים של חסדי נעמי לטובת אנשים במצוקה.

 

 

תרומה ציוד מבורכת ומיוחדת שחסדי נעמי קיבלו השבוע היא תרומה מארצות הברית. העמותה מודה מעומק הלב לתורמת ששלחה ציוד הכרחי לישראל על מנת לסייע לחיילים ומשפחות העוטף והדרום. התרומה המדהימה הכילה טיטולים, צעצועים, בגדים, נעליים מוצרי מזון ועוד. כל המוצרים שנתרמו מיועדים לסיוע עבור האנשים שנמצאים בקו העימות ונפגעו מכך. 

פעילות חסדי נעמי ממשיכה

הפעילות השבועית של העמותה תמיד גדושה בעשייה. חסדי נעמי פועלים ללא הספקה על מנת לסייע לכל הזקוקים בכך. 

העמותה מפעילה פרויקטים שונים על מנת לסייע לתושבים מקו העימות והחיילים. ניתן לראות את כל הפרויקטים כאן.

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
יש לך כוס חלב? לקשישים וניצולי שואה רבים אין.
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
כריך לכל תלמיד
דילוג לתוכן