חסדי נעמי מחממים את מזג האוויר של החורף בפרויקט מיוחד

פרויקט החורף חוזר

מזג האוויר של החורך מביא איתו יוזמות מיוחדות וחדשות כדי להעניק סיוע ולחמם קשישים וניצולי שואה. חסדי נעמי חוזרת בפרויקט החורף המיוחד שלה בימים אלה. יוזמה מרגשת שנועדה להפיץ חום בביתם וליבם של קשישים, ניצולי שואה ובעקבות המצב גם לחיילים ומשפחות מפונות. 

בזמן שהמעלות נמוכות ועונת החורף כבר פה, חסדי נעמי חוזרת עם פרויקט החורף שמתמקד בהפצת ערכות חימום עם ציוד מגוון שנועד  לחימום הגוף והבית. רבים מניצולי שואה וקשישים בישראל חיים מתחת לקו העוני, אין להם את האמצעים לא רק לרכוש מזון ראוי לעצמם אלא גם לחמם את גופם וביתם.

 
לחלקם יש מיזוג אוויר מיושן לחלוטין שלעיתים אפילו אינו עובד, לאחרים יש תנורי חימום מסוכנים במיוחד מכיוון שהם עלולים להתלקח.  רוב ניצולי השואה והקשישים במצב כלכלי קשה חיים בתנאים מחפירים בחורף, בית חנוק. הם אינם פותחים חלונות ומאווררים את הבית כדי למנוע מהבית להתקרר.
 

על פרויקט החורף

פרויקט החורף של חסדי נעמי קורה כל שנה בזמן החורף. העמותה מסייעת בעיקר לקשישים וניצולי שואה להתחמם ולשרוד את את מזג האוויר בחורף. מידי שנה מחלקים בחסדי נעמי ערכות חורף מיוחדות שמסייעות לא רק מבחינה פיזית, אלא גם מבחינת התחושה והיחס החם שניצולי השואה מקבלים. 

המצב המדיני בישראל בזמן מלחמת חרבות ברזל הביא את חסדי נעמי להרחיב את פרויקט החורף. העמותה החליטה לסייע לנפגעי קו העימות והחלה לחלק ערכות חורף לחיילים ומשפחות מפונות. החיילים נמצאים בשטח ובמקומות בהם לא תמיד יש ציוד חימום והם זקוקים לכל אמצעי על מנת לחמם את גופם. המשפחות עזבו את הבית החיפזון במהלך הקיץ ונשארו ללא כל אמצעי חימום. מזג האוויר בחורף כבר מורגש במקומות רבים בארץ שמתמודדים עם מעלות נמוכות וקור חודר עצמות. 

חסדי נעמי מחלקים ערכות חימום עם מגוון רחב של אמצעי חימום. הערכות שכוללות ציוד רב ומגוון שכל אחד זקוק לו במהלך החורף. ההערכות מכילות שמיכת צמר חמה ואיכותית, צעיף, איכותי גרביים חמות, כפפות ,כובע, חם צוואר, נעלי בית, תאורת חירום ועוד. כל הציוד נרכש על ידי חסדי נעמי במיוחד עבור פרויקט החורף. העמותה רוכשת עשרות אלפי מוצרים בזכות התמיכה הרבה של הציבור בפרויקט. כך היא מצליחה לסייע לקשישים וניצולי שואה רבים שלא יקפאו מקור, לחיילים ששומרים על המדינה בגופם ולמשפחות שנפגעו בקו העימות.

מחממים את מזג האוויר בחורף בביתם של ניצולי שואה

חסדי נעמי מסייעת לקשישים וניצולי שואה שנים רבות. ההכרות הקרובה עם אוכלוסייה זו הביא את העמותה לקבל החלטה ולהגיע לביתם של ניצולי שואה בודדים ולתת להם ערכות חימום ויחס חם. 

מרבית מניצולי השואה מתקיימים מקצבאות ומסיוע סוציאלי,  לרבים מהם אין אפילו פנסיה.  הם נאלצים לקבל החלטות הישרדות יום יומיות.  לאכול או לרכוש תרופות?!בלקנות תרופות או לחמם את את הבית והגוף?! אף אחד לא צריך לעשות בחירות כאלה. לא יעלה על הדעת שהאנשים האלה ימצאו את עצמם בדילמה כזו. 

מבצע החורף רק מתחיל וחסדי נעמי יוצרת קשר עם נתמכיה כדי לוודא שהם מסודרים ומוכנים למזג האוויר בחורף. חסדי נעמי דואגת לצרכים הבסיסים ביותר שלהם בעיקר במהלך החורף הקר. 

צוות חסדי נעמי הגיע לפתח ביתם של ניצולי שואה בודדים עם ערכות החימום. ניצולי השואה התרגשו מאוד לקבל את היחס החם וכמובן את ערכות החורף המיוחדת. ניצולי השואה קיבלו ציוד בסיסי אך חשוב מאוד לשמירת חום הגוף והבית: מזון, שמיכות, תנורי חימום, נעלי בית איכותיות, גרביים חמות, צעיף, תאורת חירום ועוד.

הצטרפות לפרויקט החורף

פרויקט החורף של חסדי נעמי מצליח לצאת לפועל ולסייע לאלפים בקור של מזג האוויר בחורף בזכות התומכים הרבים בפרויקט.  ניתן לקחת חלק בפעילות האריזה של ערכות החורף בהתנדבות או לתרום לקמפיין הגיוס לחורף של חסדי נעמי. כל תרומה, בין אם גדולה או קטנה, מביאה אותנו צעד אחד קרוב יותר להשגת המטרה: לחמם לבבות ובתים בחורף זה.

הצטרפו לחסדי נעמי וקחו חלק בפרויקט המבורך, ניתן לתרום לפרויקט בלחיצה כאן

שתפו את קמפיין ברשתות החברתיות, הפיצו את המידע ועזרו לעמותה ליצור מציאות חמה יותר בחורף 2024 עבור רבים.

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן