פרויקט תיקמלא יוצא לדרך

פרויקט חזרה לבית הספר של חסדי נעמי

עם סיום שנת הלימודים תשפ"ד, עמותת חסדי נעמי יוצאת לדרך עם פרויקט "תיקמלא". היוזמה המבורכת  נועדה כדי להעניק ציוד לימודי חיוני לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. הפרויקט יוצא לדרך מידי שנה עם סיום שנת לימודים. פרויקט זה שם לעצמו למטרה להבטיח שכל ילד, ללא קשר לרקע הכלכלי ממנו הוא מגיע, יוכל להתחיל את שנת הלימודים מצויד בכל הכלים הדרושים להצלחה.

חשיבות פרויקט חזרה ללימודים

פרויקט חזרה ללימודין של העמותה קם בעקבות סיפורו האישישל הרב יוסף כהן, יו"ר העמותה. הוא מספר כשהיה ילד נאלץ להגיע ללימודים עם שקית ניילון וכריך עם מרגרינה בלבד. הקושי להתרכז בלימודים היה רב בגלל סיבות רבות עבורו.

חסדי נעמי רואה בפרויקט זה כיוזמה שנותנת שוויון הזדמנויות לילדים עם רקע כלכלי קשה. בעולם שבו פערים חברתיים-כלכליים הולכים ומתרחבים, פרויקט "תיקמלא" מהווה צעד משמעותי לתת לכל ילד הזמדנות שווה. כל ילד ראוי לפתוח את שנת הלימודים עם ציוד חדש ואיכותי. 

 העלויות הגבוהות של ציוד לימודי מהוות נטל כבד על משפחות רבות, במיוחד בתקופה של אי-ודאות כלכלית. הורים רבים נאלצים לוותר על מוצרים על חשבון קניות עבור הלימודים לכן, המיזם מסייע למשפחות להפנות משאבים לצרכים חיוניים אחרים, ובכל זאת לדעת שילדיהם יזכו לציוד הנדרש עבור שנת הלימודים.

ציוד חדש ואיכותי מעניק לילדים תחושת גאווה, בטחון עצמי והתחדשות בתחילת השנה. זה יכול להוות גורם מוטיבציה משמעותי ולהשפיע לחיוב על הישגיהם הלימודיים.

תכולת 'תיקמלא'

בפרויקט החזרה ללימודים של חסדי נעמי מחלקים ציוד רב עבור תלמידים בבית הספר. 

המוצר העיקרי הוא הילקוט, תיק גב איכותי עבור בית הספר. חסדי נעמי רוגשים מגוון רחב מאוד של ילקוטים על מנת שכל תלמידה או תלמידה יוכלו לבחור את התיק שרוצים לשנת הלימודים הבאה. 

בתוך התיק ישנם עוד מוצרים רבים, ביניהם קלמר חדש עם מוצרי כתיבה שונים. עפרונות, טושים, עטים. ישנו גם מחק, מחדד סרגל ועוד.  בנוסף יש בתיק מחברות שורה ומשבצת בצבעים שונים עבור המקצועות השונים. 

חסדי נעמי גם נוהגים לשים בתיק בקבוק מים וחטיף כדי שהתלמידים יתחילו את השנה עם משהו מתוק. 

 

איך אתם יכולים לעזור?

פרויקט 'תיקמלא' של חסדי נעמי מצליח לסייע לרבים בזכות התמיכה הרבה של הציבור.

כדי שהעמותה תצליח להמשיך ולסייע לרבים גם השנה היא צריכה את התמיכה. ישנן מספר אפשרויות לתמוך ולסייע לפעילות הפרויקט.

בין האפשרויות, תרומה כספית. כל סכום, קטן כגדול, יסייע ברכישת ציוד נוסף ובהרחבת מעגל הילדים הנתמכים. לתרומה ניתן ללחוץ כאן. 

 ניתן גם לתרום ציוד לימודי חדש בלבד. חסדי נעמי מקפידים על חלוקת מוצרים חדשים בלבד מתוך ההבנה שלנתמכים אין אפשרות לרכוש עצמאית מוצרים חדשים. 

 ישנה אפשרות להתנדב, לקחת חלק לסייע באריזת התיקים וחלוקת הציוד. זו הזדמנות נפלאה לחוות את השפעת הפרויקט באופן ישיר.

דרך נהדרת נוספת לעזור לפרויקט היא להפיץ ולעלות את המודעות לפרויקט החשוב. שתפו את המידע על הפרויקט ברשתות החברתיות וברב החברים והמשפחה.

כל עזרה מבורכת ומסייעת לחסדי נעמי לתמוך בעוד ילד ממשפחה קשת יום. 

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן